A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

2015. / 2016. mācību gads Drukāt E-pasts

 

 

 

 

 


 

 

SKOLAS 6.KLASES SKOLĒNI ATBALSTOT „LIELO TALKU 2016”  21. APRĪLĪ SAKOPA ATPŪTAS VIETU „NĒĢĪŠI”.

 

Pēc kārtīgi padarīta darba – kopīgs pikniks. Paldies skolēniem! 

 


 

 

KONKURSS  ”TĪRAI LATVIJAI ”  UN STARPNOVADU LATVIEŠU VALODAS OLIMPIĀDE.

 

Pļavniekkalna sākumskolas audzēkņi aktīvi iesaistījās makulatūras vākšanas konkursā ”Tīrai Latvijai. ”  Akcijas laikā tika savākti 3824 kg makulatūras. Sveicam skolas aktīvākos makulatūras vācējus:
Ēriks Dukaļskis (5.klase) -125kg, Teide Elizabete Savicka (1.aklase)-114,8 kg, Amanda Legzdiņa (2.aklase) -549 kg, Kistaps Romanovs (3.klase)-620 kg, Roberts Putāns(2.b klase) -233kg, Matiss Ružāns (1.b klase) -221 kg.
Kā arī, Pļavniekkalna sākumskolad audzēkņi piedalījās Starpnovadu 1.-4.klašu skolēnu latviešu valodas olimpiādē, kuru pārstāvēja 17 novadu skolas, kopā 110 skolēnu. Sveicam savas skolas skolēnus :Loretti Jēkabsoni(1.b klase) -3.vieta, Lelde Rundāle (1.a klase)- Atzinība, Anna Rebeka Rasa (3.klase)- Atzinība, Kate Grīna (4.aklase)-  Atzinība.


DVIJ Dzintra Medne 

 


 

 

NOSLĒDZIES LASĪŠANAS MARATONS
“Bērnu un jauniešu žūrija 2015.”

 

“Bērnu žūrijā” piedalamies nu jau ceturto gadu pēc kārtas. Par ekspertiem šoreiz pieteicās 49 lasīt un vērtēt gribētāji, bet līdz finišam, izlasot sešas grāmatas nokļuva 33 bērni. Visaktīvākie lasītāji bija 3. un 5.klases skolēni. Mūsu skolas “Bērnu žūrijas” eksperti par labākajām  un interesantākajām atzina grāmatas:
5+   Tjeri Roberešts,  “Vilks, kurš izvēlās no grāmatas”
9+   Rūse Lāgerkranca, Ēva Eriksone, “Mana laimīgā dzīve”
11+   Ieva Samauska, “Govs uz bagāžnieka”


Pļavniekkalna sākumskolas bibliotekāre Ina Krolle
NOSLĒDZIES LASĪŠANAS MARATONS
“Bērnu un jauniešu žūrija 2015.”

 

 BURTIŅU SVĒTKI 1. KLASĒM

 

“Punktiņš, punktiņš, komatiņš
Domu zīme, ritentiņš,
Divas kājas, vēderiņš,
Kopā sanāk cilvēciņš.”
Mūsu Pļavniekkalna sākumskolā 5. februāra rīts pienāca ar patīkamu satraukumu. Pirmo klašu skolēni aicināja visus uz “Burtiņsvētkiem”. Kopā skaitot, dziedot un dejojot rādīja savas iegūtās pirmās skolas prasmes. Uz brītiņu visa skola pārvērtās lielā, krāsainā un aizraujošā “Ābeces” pasaulē. Te, savu svarīgumu pieteica “Ciparu” komanda, kura secināja, ka visa pasaule ir viena liela un ineteresanta matemātikas stunda.  Skolā valdīja līksme un prieks gan par to, ka varam visi būt kopā tik draudzīgi, izpalīdzīgi, gan par to, ka jūtamies kā liela saime, kura ar katru gadu kļūst lielāka.
Pēc svētku koncerta, pirmklasniekus gaidīja pārsteigums. 5.klases skolnieki bija sagatavojuši izglītojošus pārbaudījumus. Uzdevumi  tika pildīti grupās – teikumu veidošana; ģeometrisko figūru salikšana; attēlu veidošana. Darbā tika iesaistīti visi pirmklasnieki. Katrs varēja pielikt savu roku un iztēli, veidojot pārsteigumu klases audzinātājām. Skolēni piedalījās ar lielu aizrautību, ieinteresētību un atbildības sajūtu.
Priecīgi un emocijām bagāti, pirmklasnieki dodas tālāk zinību pasaulē.
1.a klases audzinātāja Dzintra Medne.
1.b klases audzinātāja Everita Petrova.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Burvju durtiņas!

Buri, buri – burtiņi
Jā, jā, jā!

Tās ir burvju durtiņas,
Pa kurām ieiet var
Grāmatā.

Ja tu proti slēgt
Visas trīsdesmit trīs,
Tad nāc man līdz!

Jānis Baltvilks

Mazie pirmklasnieki ir mācījušies savā pirmajā klasē jau pusgadu! Šajā pusgadā viņiem ir bijis ļoti daudz kas jāapgūst. Mazie skolnieciņi ir apguvuši kā saprasties ar skolotāju un kā draudzēties ar klasesbiedriem. Protams, viņiem ir bijis jāiemācās kārtīgi sēdēt skolas solā un klausīties skolotāja norādījumos, jāiemācās kārtīgi rakstīt, lasīt un rēķināt. Pļavniekkalna sākumskolā ir tradīcija šo pusgada posmu atzīmēt ar Burtiņu svētkiem. Tā ir ļoti jauka tradīcija, jo skolēni tiek paslavēti par savu centību. Šajā dienā vecāko klašu skolēni uzdod veikt dažādus uzdevumus pirmklasniekiem. Pirmklasnieki vēlreiz var pārliecināties par savām spējām orientēties burtu un skaitļu pasaulē. Pārējiem skolas skolēniem ir svētku koncertuzvedums ar pirmo klašu dalību.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Ineta Plūme


 


BARIKĀDĒM - 25


Barikāžu atcerei veltīts pasākums Pļavniekkalna skolā

Atzīmējot Barikāžu atceres dienas, mūsu skolā 19.janvārī notika kopēja mācību stunda , kuras mērķis bija stāstīt un uzskatāmi demonstrēt skolēniem par 1991. gada notikumiem Latvijā.
6. klase bija sagatavojusi  uzvedumu par notikumiem Barikāžu laikā.

Direktores vietniece audzināšanas darbā Ineta Plūme   IZTEIKSMĪGĀS RUNAS KONKURSS

Šogad  mūsu skolā notika ikgadējais izteiksmīgās runas konkurss. Necerēti liels dalībnieku skaits -  31 .Tika skandēti gan vecmeistaru , sen atpakaļ rakstīt dzejoļi, gan mūsdienīgi - jaunās paaudzes dzejnieku darbi.
Pašiem labākajiem dalībniekiem, Skolotāju žūrija piešķīra trīs Diplomus un vairākas Pateicības.
Paši labākie, kuri ieguva Diplomus, un arī iespēju savu sniegumu atrādīt Ķekavas novada izteiksmīgās runas žūrijai ir:
1.a klases skolnieks  Andrejs Reiznieks
3.kl.skolniece             Anete Bērziņa
4.a  klases skolniece  Alise Skujiniece
Savukārt Pateicības saņēma: Luīze Siliņa, Marta Varika, Emīlija Tālberga, Mārtiņš Smirnovs, Reinis Viljams Melngalvis, Gatis Čupovs, Una Ušacka, Santa Ušacka, Kerija Katrīna Kusiņa, Laima Legzda, Alvils Klūdziņš, Elizabete Vaļuka, Emīlija Kalvāne.
Paldies visiem dalībniekiem .

Direktores vietniece audzināšanas darbā Ineta Plūme


 

  


 

Mūsu iestādē 27.11.2015.

darbinieki pievienojas

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vienas dienas

brīdinājuma streikam!

Ņemot vērā, ka darbinieki neveiks savus darba pienākumus, aicinām būt saprotošiem un lūdzam izglītojamo pieskatīšanai rast alternatīvas iespējas!

Streika prasības  www.lizda.lv

Par cienīgu darbu, Jūsu LIZDA
 

Starptautiskā putras diena 2015

Arī Ķekavas novada Pļavniekkalna sākumskolas 4. klašu skolēni piedalījās "Starptautiskajā putras programmā 2015". Putras dienā 4.a un 4.b klases skolēni putru gatavoja pēc savas īpašās receptes. Lai noteiktu gardāko putru, 4.a klase devās baudīt 4.b klases pagatavotās putras, bet 4.b klase degustēja 4.a klases veikumu. Lai noteiktu " Gardākās putras meistaru 2015" skolēni balsoja noliekot savu karoti pie tās putras bļodiņas, kura šķita visgardākā. Diena izvērtās ļoti jauka, garda, pozitīva un bērnu smaidu piepildīta.
4.a klases skolotāja Marina Kultiševa
 

ATVĒRTO DURVJU DIENA ĀDAŽU MILITĀRAJĀ POLIGONĀ

13.novembrī Ādažu bāzē notika Atvērto durvju dienas, kuras apmeklēja arī  Pļavniekkalna sākumskolas 4-6.klašu skolēni. Atvērto durvju dienu laikā skolēni varēja iepazīties ar Ādažu garnizona vienībām un to uzdevumiem, kā arī bija iespēja aplūkot ieročus un tehniku, apmeklēt kazarmas, Medicīnas centru un Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolu. Ekskursijas noslēgumā, tika parādīti daži paraugdemonstrējumi no ikdienas darba. Kopumā diena bija izdevusies un pozitīvām emocijām pārpildīta.
Skolotāja  Līva Bandilko 


 

VIKTORĪNA “VAI PAZĪSTI LATVIJU?”

Sagaidot Latvijas  Dzimšanas dienu, mūsu skolas 1.-3.klašu skolēni piedalījās viktorīnā ‘’Vai pazīsti Latviju?”
Tika veidotas piecas komandas,kurās bija pa vienam pārstāvim no katras klases. Komandai bija jāievēl komandas kapteinis, jāizdomā komandas nosaukums,un visiem kopā jāpasaka pašizdomātā devīze.
Visi uzdevumi  bija saistīti ar Latviju. Jāsaliek pareizi tautasdziesmas rindiņas, jāsaliek puzle “Latvija”,jāzin kādi Latvijas svētki un kuros datumos tie tiek svinēti, jāatšifrē pilsētu nosaukumi. Visspraigākā cīņa bija starp komandu kapteiņiem – jāsauc Latvijas pilsētas. Nosaukumi nedrīkstēja atkārtoties.
Arī līdzjutējiem bija sagatvoti jautājumi. Pareizi atbildot varēja nopelnīt nelielu balviņu.
Mums skolotājiem ir liels prieks, ka mūsu skolā ir tik gudri un zinoši skolēni.
Skolēnu zināšanas par Latviju, ir dāvana Sirmajai Māmuļai - Latvijai ,dzimšanas dienā!
DAUDZ LAIMES!


 


 

DROŠĪBAS STUNDA PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLĀ!

Sākot jauno mācību gadu aktuāls ir skolēnu drošības jautājums.
2015.gada 4.un 5. novembrī mūsu skolā viesojās Reģionālās pašvaldības policijas, Ķekavas novada pārvaldes inspektori Mārtiņš Jankovskis un Aigars Zunda.
Pašvaldības policisti sniedza skolēniem informāciju par drošību šķērsojot ielu, apejot transporta līdzekļus, pārvietojoties ar velosipēdu. Informēja par nepieciešamību lietot drošības jostas, atstarotājus un atstarojošās vestes.
Direktores vietniece audzināšanas darbā Ineta Plūme.


 

TIKŠNĀS AR REŽISORU ARMANDU EKŠTETU

Pļavniekkalna sākumskolai ir izveidojusies laba sadarbība ar Katlakalna bibliotēku. 2015.gada 6.oktobrī pasākumu cikla “Iepazīsti profesiju” ietvaros bibliotēkas vadītāja Daiga Dinsberga bija organizējusi tikšanos ar režisoru Armandu Ekštetu. Piektās un sestās klases skolēni baudīja iespēju iepazīties ar režisora, operātora, scenārista, ar filmu uzņemšanu saistītu profesiju specifiku.
Skolēni klausoties aktīvi līdzdarbojoties, jautājot uzzināja šo jomu, kas neapšaubāmi, šķita ne tikai interesanta un aizraujoša, bet arī sarežģīta un stresaina.

5.klases audzinātāja Iveta Kalniņa

 


 

SKOLAS FORMA

 


OLIMPISKĀ DIENA 2015
“NEBRĪNIES. PIEDALIES!”

Vairāk bilžu variet apskatīt zem sadaļas: Bildes / Sports / Olimpiskā diena 2015 “Nebrīnies. Piedalies!”


 

ZAĻĀ STUNDA PĻAVNIEKKALNA SKOLĀ.

16.09. Pļavniekkalna skolā 1.- 4. klasēm notika Zaļā stunda. Šajā stundā klasē ar skolēniem tika pārrunāts par atkritumu šķirošanu skolā, mājās un „zaļu „ dzīves veidu. Šīs stundas laikā noskatījāmies mūsu novada Daugmales pamatskolas bērnu veidoto multfilmiņu. „Ko darīt?” Kā zināms, Daugmales skola ir pirmā skola mūsu novadā, kas ir ieguvusi Ekoskolas nosaukumu.
Paldies, Daugmales skolas skolēniem par sagatavoto pārsteigumu -pašzīmētajām grāmatu zīmēm, kuras saņema ikviens mūsu skolas skolēns.
DVAD Ineta Plūme1. SEPTEBRIS ZINĪBU DIENA!


 

 

 

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack