A Free Template from Joomlashack

A Free Template from Joomlashack

2014. / 2015. mācību gads Drukāt E-pasts

MĒS VARAM LABĀK!

15.jūnijā, kinoteātrī Kino Citadele tika apbalvoti skolēnu sekmju progresa konkursa Mēs varam labāk! laureāti.  Konkursu jau ceturto gadu kopīgi rīko izglītības portāls E-klase un laikraksta Diena pielikums Skolas Diena.Katra mācību gada noslēgumā suminām klases, kas, salīdzinot klases vidējo atzīmi pirmā semestra beigās un otrā semestra noslēgumā, panākušas vislielāko izaugsmi. Pļavniekkalna sākumskolas 6.klases skolēni ieguva 1.vietu 6. klašu grupā.Vairāk informācijas par pasākumu lasiet 16.jūnija laikraksta Diena pielikumā Skolas Diena.
6.klases audzinātāja Dzintra Medne

 


SKOLAI - 145 GADI.

 
DROŠĪBAS STUNDA PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLĀ.

Dzelzceļš ir drošākais transporta veids, tomēr reizēm cilvēku vieglprātības vai neuzmanīgas rīcības dēļ notiek negadījumi, kuros cieš ne tikai paši negadījuma izraisītāji, bet arī citi cilvēki. Lai izvairītos no neuzmanības vai vieglprātības izraisītajiem negadījumiem nākotnē, Latvijas dzelzceļš rīko īpašas Drošības stundas, kurās apmāca bērnus un jauniešus kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā un vilcienā. Šajās stundās bērni ar dažādu rotaļu, konkursu un multfilmu palīdzību draudzīgā vidē uzzina ne tikai par to, kā pareizi šķērsot dzelzceļu, uzvesties uz perona vai vilcienā, bet arī daudz interesanta par dzelzceļu un vilcieniem.

 


 

NOSLĒGUSIES BĒRNU ŽŪRIJA 2015.

Nu jau trešo gadu pēc kārtas mūsu skolas skolēni piedalījās grāmatu vērtēšanas konkursā. Par žūrijas ekspertiem kļuva 20 skolēni no 2.-4.klasei. Par populārāko grāmatu tika atzīta R.Skotona „Runcis Puncis” un K.Ridela „Ada un peles rēgs”. Paldies visiem Bērnu žurijas ekspertiem.
Pļavniekkalna sākumskolas bibliotekāre Ina Krolle

 


 

PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLAS KERAMIKAS PULCIŅA DARBU IZSTĀDE.

Izstādē var redzēt aitas, aunus, jērus - krājkasītes, arī sīkplastikas ziloņus, kā arī krūzes ar iegravētiem latviešu rakstiem, kas dedzinātas „melnajā” ceplī.
Keramikas pulciņa vadītāja  - Dace Zvanītāja

 

 


 

PROJEKTU NEDĒĻA SKOLĀ.

(09.02.-13.02)

Šogad mūsu skolas Projekta nedēļas tēma bija „Latvijas dabas ainavas”. Katrai klasei bija noteiktas apakštēmas
•    Upes - 2.klase
•    Mežs - 3.a klase
•    Purvs - 4.a klase
•    Jūra - 4.b klase
•    Fauna un flora - 3.b klase
•    Spēles veidošana puzles veidolā - 5.klase
•    Latvijas ģeogrāfiskais izvietojums - 6.klase
Nedēļas beigās notika projektu darbu prezentācijas. Projekta darbi tika prezintēti četrās valodās: latviešu, krievu, vācu, angļu.


 

 


 

SVEČU DIENA - PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLĀ.

2.februāris ir Sveču diena (Ziemas Māras diena) – tai par godu arī viss mēnesis saucams par Sveču mēnesi. Latviešu tautas ticējumi Sveču dienas nozīmi skaidro vienkārši: tas ir ziemas vidus, kad vēlams stipri smieties, lai būtu jautrs un labs gads.
Pļavniekkalna sākumskolā Sveču dienai īpaši bija gatavojušies 1.a un 1.b klases skolēni. Viņi iepazīstināja savus skolas biedrus ar stāstījumu par sveču liešanau, par to kā radās pirmie svečturi, par sveču krāsām un to nozīmi cilvēku dzīvē. Nobeigumā visas skolas skolēni vienojās kopīgā Sveču dziesmā. Pēc pasākuma zālē, visi skolēni devās ārā un ar svecītēm izlika pasaules garāko sveci, kura ir 24 metri gara un 3 metri diametrā.

Latviešu tautas ticējumi par Sveču dienu

* Ja sveču diena ir skaidra un saulaina, būs vēl daudz sniega.
* Ja Sveču dienā pil pažobeles, tad sagaidāms jauks pavasaris, bet, ja sveču dienā salst, tad no silta pavasara nav ko domāt.
* Kad Sveču diena miglaina, būs lietaina vasara.
* Ja Sveču dienā aizputināti ceļi, tad pavasari upes pilnas ūdens.

 

 


 

PĻAVNIEKKALNA SĀKUMSKOLAS 3.-5.KLASES SKOLĒNI PIEDALĪJĀS MERIDIAN
MATEMĀTIKAS OLIMPIĀDĒ.

Iegūtas trīs broza medaļas:
4.b klase Ēriks Dukaļskis
5.klase    Emīls Ramiņš
Alens Aleksandrs Čerņa

Ēriks Dukaļskis                                        Emīls Ramiņš                                          Alens Aleksandrs Čerņa

 


NOSLĒGUSIES PROJEKTA NORDPLUS JUNIOR SAGATAVOŠANĀS VIZĪTE

Iesniedzot Nordplus Junior sagatavošanās vizītes projektu tika iegūts finansējums.
Pļavniekkalna sākumskolas direktore Agita Baltmane un direktores vietniece izglītības jomā Dzintra Medne, no 14.01.2015. – 18.01.2015., piedalījās projekta īstenošanā Somijā.
Vizītes laikā kopā ar Somijas, Viikkalas skolas pārstāvjiem tika strādāts pie jauna Nordplus Junior projekta tēmas.
Tika izstrādāts projekts, kas tiks iesniegts jaunajā projektu konkursā.

 LABO DOMU ZIEMASSVĒTKI

 

 

Skolas skolēnu kolektīvs izsaka vislielāko pateicību, uzņēmējam Igorisam Malinauskas par saldējuma pārsteigumiem!
SĀKUSIES PIRMKLASNIEKU UZŅEMŠANA NĀKAMAJAM MĀCĪBU GADAM!

Aicinām vecākus pieteikt bērnus uzņemšanai novada vispārizglītojošo skolu 1. klasēs 2015./2016. mācību gadam.
Bērnu reģistrācija notiek vecāku izvēlētajā skolā iesniedzot/aizpildot iesniegumu, kā arī uzrādot bērna dzimšanas apliecību vai dokumentu, kurā norādīts bērna personas kods, un vecāka personu apliecinošu dokumentu (aizbildnim – Bāriņtiesas lēmumu, kas apliecina aizbildnības nodibināšanas faktu).

2015./2016. mācību gadam paredzēts Pļavniekkalna sākumskolā uzņemšanai 1.klasēs reģistrēt 30 bērnus;

 

vairāk informācijas: http://kekava.lv
LAIMĪGU JAUNO GADU!
MUZIKĀLAIS UZVEDUMS "LABO DOMU ZIEMEASSVĒTKI".
LĀČPLĒŠA DIENAI VELTĪTS PASĀKUMS

21.novembrī norisinājās Lāčplēša dienai veltīts pasākums skolēnu patriotiskajā audzināšanā. NBS Sauszemes spēku kājnieku brigādes kapteinis iepazīstināja skolēnus ar Latvijas armijas ekipējumu, kā arī prezintāciju par karavīru ikdienas dzīvi. Karavīri stāstīja par nepieciešamām zināšanām un fizisko sagatavotību, lai varētu dienēt Latvijas armijā.
Everita Petrova.
PAR UGUNSDROŠĪBAS NODARBĪBĀM

2014.gada 7.oktobrī  Pļavniekkalna sākumskolā notika ugunsdrošības lekcija un praktiskās ugunsdrošības nodarbības (evakuācija), kuru novadīja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Ugunsdrošības uzraudzības un civilās aizsardzības nodaļas inspektore Vera Solovjova. Praktiskajā ugunsdrošības nodarbībā piedalījās: 1.- 6. klases skolēni, skolotājas un skolas darbinieki. Evakuācija uz drošu pulcēšanās vietu noritēja raiti saskaņa ar izglītojamo evakuācijas plānu. Skolēnu attieksme pret ugunsdrošības nodarbībām bija nopietna un pozitīva.OLIMPISKĀ DIENA 2014. PĻAVNIEKKALNĀ

Vingrojām, skrējām stafetes. Ar mums vingroja un vadīja stafetes Latvijas Boksa Federācijas viceprezidents Māris Liepiņš un LSPA lektore Signe Luika.SKOLAI - 145 GADI.

Šajā mācību gadā, mūsu Pļavniekkalna sākumskolai aprit 145. gadi. Mūsu skola ir ļoti sena, bet tajā pašā laikā -  jauna.Katru dienu te skan bērnu balsis un smiekli, tie neļauj novecot. Tāds ilgs un brīnišķīgs mūžs.
Savai skolai, skolēni un skolotāji nolēma dāvināt brīnišķīgu ziedu kompozīciju, piedaloties Katlakalna Tautas nama rīkotajā ziedu izstādē „Ripo raibais ziedu rats”.
1. SEPTEBRIS ZINĪBU DIENA!

.

 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack