PROJEKTS “PŪCES GUDRĪBA”

Pļavniekkalna sākumskola uzsāk īstenot Erasmus+ skolu partnerības projektu “Pūces gudrība” (Candle wisdom).

Šī gada septembrī Pļavniekkalna sākumskola parakstīja finansējuma līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Savienības Erasmus+ programmas starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “Candle Wisdom.” īstenošanu. Projekta ietvaros turpmāko divu gadu laikā partneri no piecām dažādu Eiropas valstu skolām – Turcijas, Itālijas, Portugāles, Somijas un Latvijas kopīgi īstenos dažādas aktivitātes, iesaistot gan visu projektā pārstāvēto skolu skolēnus, gan arī skolotājus.
Projekta virsmērķis – meklēt inovatīvas metodas, kuras varētu pielietot tādu pamatprasmju kā lasītprasme un rakstītprasme popularizēšanai sākumskolas skolēnu vidū, apmainīties ar pieredzēm par inovatīvām metodēm, kas veicina lasīt un rakstīt prasmi, un to integrēšanu partnerskolu mācību procesā. Tāpat viens no projekta uzdevumiem ir motivēt pamatskolas skolēnus lasīt ne tikai skolas mācību programmu ietvaros, bet arī mājās un izvēlēties lasīšanu kā vienu no brīvā laika pavadīšanas veidiem, kā arī uzlabot skolas mācību procesu ietverot tajā starpkultūru, starptautiskās sadarbības dimensiju.
Projekts norisināsies no 2018. gada 1. septembra līdz 2020. gada 31.augustam un tā galvenās aktivitātes būs skolēnu un skolotāju mobilitātes uz projektā iesaistītajām skolām, tādējādi projekta aktivitātēs tieši iesaistot ~ 550 skolēnus un skolotājus, kā arī viņu vecākus.
Projekta pirmā tikšanās norisināsies Latvijā no šī gada 14.-17. novembrim, kuras laikā galvenā uzmanība tiks veltīta projekta administratīvajiem jautājumiem – tiks saskaņoti mācību mobilitāšu datumi, apspriestas projekta ietvaros plānotās aktivitātes un to laika plāns, partneru pienākumi projektā, kā arī tiks izvēlēts projekta logo.
Iespēju īstenot šo projektu Pļavniekkalna sākumskola ieguva, piedaloties Eiropas Savienības programmas Erasmus+ starpskolu stratēģisko partnerību konkursā. Projekta īstenošanai divu gadu garumā ir piešķirts Eiropas Savienības finansējums 24 290 EUR apmērā.
Agita Baltmane
Pļavniekkalna sākumskolas direktore